Avant Maya, ısıtma, soğutma, iklimlendirme, havalandırma ve yangın söndürme sistemlerinin projelendirilmesi, uygulaması gibi konularda profesyonel olarak danışmanlık, taahhüt, satış ve teknik servis hizmetleri sunmaktadır.

© 2019 Tüm Hakları Saklıdır. Site içerigi izinsiz olarak kullanılamaz. Bu web sitesi bir Avant Maya AŞ. iştirakidir. Sitemizde ve duyurularımızda ismi geçen logolar ve markalar ilgili firmaların tescilli markalarıdır.

Havalandırma Nedir? ve Amacı

Kapalı bir ortamın havasını değiştirmek amacıyla değişik yöntemler ve çeşitli araçlar kullanarak dışarıdan temiz hava akımının içeriye alınması işlemine havalandırma deriz. Kapalı ortamda bulunan istenmeyen kötü havayı dışarı atmak ve taze havayı içeri almak sadece iyi bir havalandırma sistemi kurmak ile mümkün hale gelmektedir.

Havalandırma Sistemi, dışarıdan alınan taze havanın sıcaklığını ve nem oranını iç ortam koşullarına göre değiştirir. Bu şekilde iç ve dış ortamlar arasında denge sağlanır ve klima sistemi üzerindeki soğutma veya ısıtma yükü önemli ölçüde azalır.

Havalandırma ve İklimlendirme Prensipleri

  • Havalandırma tesisatı, bit lüks değildir bilakis tam bir zorunluluktur.
  • Havalandırma sistemi, düzenli bit bakıma ihtiyaç duyar.
  • Havalandırma sistemleri büyük bir titizlikle yapılmaktadır.
  • Havalandırma yöntemleri, sizlerin ihtiyaçlarınız doğrultusunda çeşitlilik göstermektedir.
  • Havalandırma uygulamaları, güvenli, sağlam, hızlı bir şekilde yapılmalı ve tüm sistemler tekrar tekrar kontrol edilmelidir.
  • Havalandırma ürünleri, ne kadar kaliteli ise sizin de sisteminizin ömrü o kadar uzun ömürlü olacaktır.
  • Havalandırma dünyası, sizin dünyanızdır temiz hava olmaz ise ne çalışanlarınız nede müşterileriniz o ortamda durmak istemezler.
  • Havalandırma şirketleri, havalandırma izolasyon ve havalandırma ölçüleri alırken dikkatli hesaplama ile maliyetleri azaltabilmektedir.
  • Havalandırma ısıtma sistemleri, gerek duyduğunuz anda çalıştırılmaya hazır bir sistemdir.
  • Havalandırma sistemleri fiyatları, temizlenecek hava miktar ve temiz havanın nereden alınacağı ile doğru orantılıdır.

Havalandırma sistemleri kötü kokulara, yangın, duman, gaz, toz vb. istenmeyen durumlara karşı sınırlı bir koruma sağlar. Sağlam bir havalandırma sistemi kurulumundan sonra bulunduğu ortamda temiz ve sağlıklı bir hava akışını sağlar.

Havalandırma nedir denildiğinde, sanıldığı üzere sadece hava fanı ile hava kanalının birleştirilmesi ile ortamdaki kirli havanın hızla dış ortama atılmasından ibaret değildir. Ortamda bulunan kirli havanın dışarıya aktarılması için hava fanı ve hava kanalları haricinde pencere ve kapılar aracılığı ile yapılabilir. Bazı ortamlarda, ortamın dışarıdan içeriye hava aktarımının yapılması bazı durumlarda pencere ve kapıdan çok daha verimli sonuçlar alınabilir. Havalandırma sistemlerindeki asıl amaç dışarıdan içeriye alınan havanın filtre edilip kalitesi arttırıldıktan sonra içeriye aktarılması olduğu için dışardan içeriye pencere ya da kapı aracılığı ile giren havanın pencereye ya da kapıya monte edilecek bir filtre ile arındırıldıktan sonra içeri verilmesidir.

Havalandırma Sistemleri optimum sıcaklığı, nemi ve personelin sağlığını koruyarak aynı zamanda amacına uygun (Taze hava veya Egzoz havalandırması) çalışmalıdır. Herhangi bir bölgenin havalandırma sistemi düzenlenirken havalandırma kanalları ve fanların büyüklüklerinin ve kanallardaki hava akım hızlarının doğru hesaplanması büyük önem taşımaktadır. Ameliyathaneden, kapalı garaj havalandırmasına müşterilerimize ekonomik, doğru ve etkin çözümler üretiyoruz.

Havalandırma

havalandırmahavalandırma amacıhavalandırma neden yapılır?havalandırma nedirhavalandırma sistemihavalandırma sistemi nedir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir