Avant Maya, ısıtma, soğutma, iklimlendirme, havalandırma ve yangın söndürme sistemlerinin projelendirilmesi, uygulaması gibi konularda profesyonel olarak danışmanlık, taahhüt, satış ve teknik servis hizmetleri sunmaktadır.

© 2019 Tüm Hakları Saklıdır. Site içerigi izinsiz olarak kullanılamaz. Bu web sitesi bir Avant Maya AŞ. iştirakidir. Sitemizde ve duyurularımızda ismi geçen logolar ve markalar ilgili firmaların tescilli markalarıdır.

HVAC Sistemleri

AVANT MAYA

HVAC SİSTEMLERİ

Hvac, kelimesinin ingilizce dilinde “Heating Ventilating and Air Conditioning” kelimelerinin baş harflerinden oluşturulmuş kısaltmadır. Havalandırma sektörünün tüm dallarını kapsar. Ayrıca HVAC Sistemleri, Makine mühendisliği alanında bir alt kol olan tesisat mühendisliği kapsamında değerlendirilmektedir.

HVAC sistemleri son yıllarda geliştirilmiş sistemlerdir. Modern binalarda, evlerde, iş merkezlerinde ısı konforunun sağlanması için kullanılır. Isıtma, havalandırma ve iklimlendirme yani İngilizce heating, ventilating, air conditioning kelimelerinin baş harflerinin birleşmesinden oluşturulmuş bir kelimedir. Bu üç unsuru da sağlayarak ortam havasının en ideal koşullarda olmasını sağlar. HVAC sistemleri ortamın hava ısısını, havalandırmasını, hava kalitesi kontrol etmek ve ayarlamak için geliştirilmiştir. Hava akışını düzenleyerek istenilen ısı konforunu sunar. Bu sayede ortam hava konforunu ve kalitesini bütün açılardan sağlar.

ISITMA

Heating

Isıtma sistemleri, kullanım mekanlarının istenen sıcaklıkta tutulabilmesi için iç ortamdan dış ortama olan ısı kaybının karşılanması prensibi ile çalışan sistemlerdir.

HAVALANDIRMA

Ventilating

Kapalı bir ortamın havasını değiştirmek maksadıyla farklı yöntemlerle, çeşitli araçlar kullanarak dışarıdan temiz hava akımının içeriye alınırken, aynı anda içeride birikmiş havanın tahliyesi işlemine havalandırma deriz.

SOĞUTMA

Air Conditioning

Bir maddenin veya ortamın sıcaklığını, onu çevreleyen ortamın sıcaklığının altına indirmek ve orada muhafaza etmek üzere ısısının alınması işlemidir.

Ücretsiz Keşif

Yapınıza en uygun HVAC çözümünü bulmanıza yardımcı olalım.

HVAC SİSTEMLERİ

REFERANSLAR

HVAC çözümleri sunduğumuz referanslarımız

HVAC sistemleri geniş yaşam alanı ve enerji tüketimi olan yerlerde çokça kullanılır. Modern yapılı binaların hemen hepsi hava kontrolünü bu sistemlerle oluşturmaya başlamıştır. Bu gibi geniş kullanımı bulunan alanlarda etkili bir şekilde kullanılır. Binaların yapısına ve kullanılan HVAC sistemlerinin özelliklerine göre HVAC için harcanan enerji, binanın harcadığı enerjinin %15 ile %60’ına denk gelir. Bu durum bu sistemin optimizasyonunu oldukça önemli kılar. Bu sistemi en iyi şekilde optimize ederek ve ortam yalıtımını sağlayarak kullanılan enerjiden ciddi tasarruflar elde edebilirsiniz. HVAC sistemi kumanda ile istenilen şekilde kontrol edilebilir. Ortamın havalandırması ve ısı konforu merkezi bir şekilde tek bir yerden kontrol edilebilir. Ortamın ısıtılması ya da soğutulması tek bir merkezden kontrol edilerek tüm bölümlerde aynı anda ortak olarak sağlanabilir. Bu sayede enerji verimliliği de sağlanır. Sistemin tasarımında binanın yapısı ve şartları göz önüne alınarak ona göre bir tasarım oluşturulmalıdır. En uygun ve yüksek verimlilik sunacak sistem seçilmeli ve tasarımı ona göre yapılmalıdır.

UYGULAMA ESASLARIMIZ

NASIL YAPARIZ?

HVAC ( Heating Ventilating and Air Conditioning) ısıtma, havalandırma ve iklimlendirmeyi içeren, fabrika, hastane, alışveriş merkezi gibi yaşam alanın ve enerji tüketiminin yoğun olduğu yerlerde geniş uygulama alanları bulan bir sistemdir.Binaların yapısına göre HVAC için harcanan enerji toplam enerjinin %15 ila %60’ını oluşturur. Bu nedenle HVAC sistemlerinin optimizasyonu enerji verimliliği açısından oldukça önemlidir.

  • Enerji verimliliği ve kontrolü için olmazsa olmazdır.
  • İşletme maliyetlerini minimize eder.
  • En iyi konfor şartları ancak HVAC sistemleri tarafından oluşturulabilir.
  • Personel giderlerini azaltır, tek merkezden yönetim imkanı sunar.
II

02. PROJE

İhtiyaçlara yönelik çözümlerimizin projelendirilmesi

IV

04. UYGULAMA

Projelendirilmiş taahhütlerin uygulanması ve devreye alınması

I

01. KEŞİF

Uygulama yapılacak alanın tespiti ve incelenmesi

III

03. TAAHHÜT

Projelendirilmiş uygulamaların sözleşme dahilinde taahhüt edilmesi

HVAC Sistemleri

NASIL

YARDIMCI

OLABİLİRİZ?

HVAC sistemi büyük alanların en iyi şekilde hava konforunun sağlanması için en modern ve iyi sistemdir. Hava şartları sıcaklık ve hava kalitesi olarak mükemmel bir şekilde sağlanır. Enerji verimliliği ve kontrolü için en iyi seçenektir. Merkezi kontrol ve tek bir sistemle birden fazla işin aynı merkezden yapılamasını sağlaması ile işletme maliyetlerini en alt seviyede tutar. Her yerde aynı hava kalitesi en iyi HVAC sistemleri ile oluşturulur. Personel giderlerini azaltır ve tek merkezden yönetim imkânı sağlar. Bakım masrafları ciddi olarak düşer. Bu sistemleri kullanılacak alana göre tasarlanarak en iyi şekilde hizmet verilmesi sağlanır. Isıtma, soğutma, havalandırma gibi işlemler tek bir sistem üzerinden merkezi olarak yönlendirilebilir. Temiz hava ortama aktarılarak ortamdaki kirli hava dışarı atılırken ortamın ısı konforu da sağlanır. Bu sayede dışarıdaki hava şartlarının iç mekânı etkilemesinin önüne geçilir. Kolay ve etkili kullanımı sayesinde büyük konut projelerinden otellere, yeni hastanelere kadar birçok modern yapıda HVAC sistemleri kullanılır. Tek bir klima santralinden tüm ortamın havalandırması ve ısı konforu etkili bir şekilde sağlanır. En iyi sonucu bu sistemin mekânınıza uzman kişilerce montajlanması ile elde edersiniz.